Через кілька років у кузова машини починає вичерпуватися запас блиску. Темніє колір, і чітко починають виявлятися будь-які подряпини. До цього призводить негативний постійний вплив ультрафіолету, дрібного каміння та пилу. Через це автомобіль втрачає привабливість. Втім, є засоби повернути заводський вигляд. Домогтися цього допоможе автомобільні поліролі.
До речі, вони служать не тільки для надання блиску поверхні кузова та відновлення вихідного кольору, але і для захисту від появи нових подряпин. Про те, як правильно вибрати поліроль, щоб досягти необхідного ефекту і говоритимемо у цій статті.
На даний момент існує три види автомобільних поліролей: абразивні, воскові та синтетичні. Усі вони мають свої особливості та відмінності. Тому і застосовувати їх потрібно за різних обставин.
Абразивні поліролі
Як можна зрозуміти з назви, вони містять у своєму складі різноманітні абразивні компоненти. Це, можливо, крейда, глина або, наприклад, мармурова пудра. Завдяки цьому вони мають посилений ефект, що очищає. Але саме через це застосовувати їх необхідно в крайньому випадку і якомога рідше. Тільки за явної необхідності. Наприклад, для видалення плям, що в’їлися, і подряпин на лакофарбовому покритті.
Види та властивості автомобільних поліролей
Воскові поліролі
З їхньою допомогою можна без великих трудовитрат надати кузову колишній блиск і відновити яскравість кольору. Ефект від цього методу зберігається досить тривалий термін. Однак варто враховувати, що захисний шар змивається кілька мийок. Але навіть у цьому випадку зазвичай дії поліролі вистачає на кілька місяців. Цей тип є найпопулярнішим.
Синтетичні поліролі
У складі цих паст містяться різні синтетичні компоненти. І додатково вони діляться ще на три типи: відновлювальні, силіконові та полімерні. Кожен із цих типів містить свою область застосування.
Наприклад, відновлювальні пасти містять хімічні речовини, завдяки яким можна видалити тонкий шар лакофарбового покриття і цим позбавиться дрібних подряпин і потертостей.
Силіконові пасти, які за своєю дією схожі на воскові поліролі, на жаль, мають самі недоліки. Тобто їх вистачає на два або три місяці використання, а потім потрібно повторити процедуру.
Полімерні поліролі у свою чергу здатні дати гарний захист для кузова автомобіля від постійного впливу сонячних променів та бруду. Вони ефективні та дешеві. Тому вони є дуже популярними.
Щоб визначитися з вибором поліролі, необхідно оцінити поточний стан кузова автомобіля. І залежно від складності роботи, зробити свідомий вибір.