У процесі експлуатації автомобіля лакофарбове покриття піддається агресивному впливу зовнішнього середовища. Фарба вигоряє на сонці, окислюється шар за шаром, реагує з кислотами та лугами, що містяться в атмосферній волозі. На фарбі з’являються мікротріщини, що заповнюються брудом. Лакофарбове покриття випалюють липові бруньки, пташиний послід.
І що ж у результаті? А в результаті колір машини втрачає яскравість, йде блиск, сама фарба здається помутнілим. Через невеликі дефекти під шар фарби проникають агресивні речовини, які запускають зовні непомітний процес корозії. Коли автовласник зауважує дефект, йому вже доводиться витрачати чималі кошти для зупинення процесу корозії та відновлення лакофарбового покриття.
Щоб не допустити таких небажаних наслідків, необхідно захистити фарбу автомобіля. Це можливо за допомогою так званих “тефлонових полірувань”.
Що таке тефлон?
Тефлон – це торгова назва політетрафторетилену, що випускається у США. Він був відкритий в 1938 хіміком Роєм Планкеттом з компанії “DuPont”. В результаті досліджень з фторсодержащими газами вчений виявив, що новостворений ним полімер неймовірно стійкий до будь-яких хімічних речовин, не руйнується під впливом сонячних променів, витримує великі перепади температур.
До 1956 тефлон використовували тільки в закритих військових областях і в космосі. Сьогодні ж тефлон застосовують практично скрізь, починаючи від сковорідок на кухні, взуття та одягу до реставрації Статуї Свободи в США.
Тефлони в автосфері
Полімери з додаванням тефлону – стійки до хімічних речовин, а це забезпечує захист оброблених поверхонь від зовнішніх агресорів.
За своєю суттю тефлонове полірування – це нанесення на кузов автомобіля паст, які є складною комбінацією різних полімерів, тефлону, силіконів, воску.
Залежно від відсоткового змісту різних складових забезпечується той чи інший ефект, і навіть тривалість захисту.
В результаті після полірування на фарбі утворюється невидимий захисний шар, який протягом певного терміну оберігає автомобіль від впливу зовнішнього середовища: окиснення киснем, вигоряння, дії ультрафіолетових променів, кислоти, солей, частково від налипання липових бруньок, частково від корозії та від вогню.
Спеціалістами мережі автомобільних сервіс-центрів UNION були протестовані та відібрані найкращі матеріали для полірувань тефлонових кузова: тефлон підвищеної стійкості, полімерний ущільнювач, жовтий віск. При виборі захисного покриття необхідно керуватися намірами тривалості експлуатації автомобіля до моменту продажу. У разі швидкого продажу автомобіля варто скористатися економічним захисним покриттям, що має менший термін хімічної активності.