Суха хімчистка салону автомобіля – стандартна послуга, яку можна отримати у кожному центрі автодетейлінгу. Але чи можливо зробити цю процедуру самостійно, виконавши всі етапи сухої хімчистки за всіма правилами?
Суха хімчистка салону
Особливості сухої хімчистки авто
Суха хімчистка – найкращий спосіб позбутися пилу, бруду і плям абсолютно будь-якого походження в салоні автомобіля. При цьому після такої хімчистки не потрібно чекати, щоб салон висох, і конденсат зник, адже засоби для сухої хімчистки не виділяють жодної вологи.
Стеля, сидіння, підлога, панелі, двері – весь салон буквально засяє чистотою після сухої хімчистки, але лише при виконанні двох важливих умов:
Використання професійних засобів для хімчистки салону авто
Суворого дотримання технології хімчистки
Інструменти та засоби для сухої хімчистки салону автомобіля
Перед тим, як приступати до хімчистки, переконайтеся, що ви запаслися всім необхідним:
Миючі засоби для сухого чищення салону
При виборі грошей обов’язково враховуйте тип оббивки салону. Для натуральної шкіри підходять одні засоби, для алькантару, велюру та шкірозамінника – зовсім інші. Якщо ви не впевнені у виборі, проконсультуйтеся з продавцем в автомагазині. Найчастіше засоби для сухого чищення випускаються в балончиках, всередині яких знаходиться піна. Ви просто наносите піну на поверхню оббивки, чекаєте вказаний в інструкції час (зазвичай близько 5-10 хвилин), а потім видаляєте піну сухою ганчіркою. Для пластикових деталей салону слід придбати окремі засоби для чищення. машині багато «складних» плям. Кошти категорії «преміум» здатні впоратися навіть із плямами від чорнил, крові, вина та маркерів.
Набір щіток та ганчірки
Щоб не пошкодити оббивку салону під час хімчистки, важливо вибрати правильні щітки. Вони відрізняються за матеріалами, з яких зроблені, розмірами та ступенем жорсткості. Також не забудьте купити побільше сухих серветок та м’яких ганчірок з мікрофібри. Зверніть увагу: ганчірки мають бути лише білого кольору. Кольорові ганчірки при взаємодії з засобами для чищення можуть пофарбувати оббивку салону.
Підготовчі роботи та техніка безпеки
Щоб отримати бажаний результат – чистий оновлений салон, важливо виконувати всі роботи у певному порядку. Почніть хімчистку зі стелі автомашини, потім приступіть до пластикових панелей, дверей, крісел і в останню чергу займіться чищенням підлоги салону.
Навіть якщо вам дуже хочеться якнайшвидше приступити до хімчистки, доведеться трохи почекати і уважно вивчити техніку безпеки:
Працюйте в рукавичках і спецодязі, який надійно захистить вас від попадання на шкіру засобів для чищення.
Під час роботи з засобами для чищення бажано одягати респіратор, щоб захистити дихальні шляхи від випарів автохімії.
Хоч би як хотілося послухати радіо, заглушіть машину і витягніть ключ запалення, щоб повністю виключити ймовірність короткого замикання.
Підготувавши все необхідне, повністю розвантажте салон, включаючи багажник, позбавтеся великого і дрібного сміття. Бажано також почистити весь салон пилососом так виконувати суху хімчистку буде набагато простіше. Для зручності та якіснішого чищення можна демонтувати крісла.
Суха хімчистка: етапи робіт
Стеля
Умовно розділіть стелю салону на 4 зони, щоб послідовно обробляти їх засобом для чищення.
Нанесіть піну рівним шаром на одну із зон. Слідкуйте, щоб не залишалося ділянок без піни. Трохи зачекайте відповідно до інструкції до засобу для чищення.
Зберіть всю піну м’якою серветкою із мікрофібри легкими рухами в одному напрямку.
Двері та пластикові панелі
Обробіть піною всі тканинні вставки на дверях.
Деталі із пластику та шкірозамінника обробіть спеціальними засобами для відповідних матеріалів. Особливу увагу приділіть ділянкам біля склопідйомників: стежте, щоб засіб, що чистить, не стикнувся з електропроводкою.
Передню пластикову панель очистіть за допомогою губки, на яку попередньо нанесена піна засобу для чищення.
Сидіння
Як правило, сидіння приймають на себе «основний удар», тому на кріслах часто з’являються плями, що важко виводяться. Якщо це ваш випадок, краще підібрати особливо сильний засіб. Наприклад, . При цьому обов’язково зважайте на матеріал оббивки.
Нанесіть піну на всю поверхню крісел.
Трохи зачекайте, а потім обробіть сидіння щіткою. Щітку також важливо підібрати заздалегідь, з урахуванням оббивки.
Приберіть піну серветкою із мікрофібри або пилососом.
Підлога
Бруд, пісок, хімічні реагенти – все це у прямому сенсі накладає свій відбиток на підлогу салону авто. Щоб оперативно очистити покриття для підлоги, використовуйте сильнодіючу автохімію.
Нанесіть піну на всю поверхню підлоги.
Через деякий час (звіртеся з інструкцією) зачистіть підлогу щіткою.
Видаліть піну серветками.
Правильно виконуючи всі етапи робіт, ви за кілька годин впораєтеся із сухою хімчисткою свого авто. Щоправда, якщо забруднення сильні, може знадобитися більше часу. Однак є простіший і при цьому ефективний метод хімчистки — звернутися до професійного центру детейлінгу Blesq.