Чи варто робити антидощ для автомобіля власноруч? І якщо робити, то як саме, та яких ризиків варто уникати? Багато автомобілів Києва загадуватися над питанням, бо проблема поганої видимості і погіршення якості освітлення вкрай актуальна в дощову погоду. У цій статті ми розглянемо покриття «антидощ» та особливості його виконання у домашніх умовах.
Принцип дії препарату «антидощ»
Антидощ – це водовідштовхувальний засіб, який не дає крапель води та бруду налипати на поверхні. Натомість брудна вода просто скочується з поверхні під впливом повітряних потоків. Скло без такого покриття вже в перші хвилини настільки щільно покривається дощем та брудом, що без увімкнених двірників огляд падає до нуля.
З покриттям скло:
залишається прозорим і чистим навіть за сильного дощу, тому можна їхати, не включаючи двірники;
зберігає ідеальний зовнішній вигляд, тому машина не виглядатиме брудною навіть після сильної зливи;
швидко висихає і не покривається плямами від солі, що міститься у дощовій воді.
Чи можна нанести «антидощ» самостійно?
Вирішуючи зробити антидощ для скла своїми руками, можна піти двома шляхами:
Правильний шлях – покупка професійного двокомпонентного засобу нанесення на кузов автомобіля. У цьому випадку нанесення буде відносно простим: спочатку два компоненти засобу необхідно змішати у правильній пропорції. Паралельно обов’язково потрібно промити машину. Після чого готуємо скло – очищаємо його абразивною глиною, потім знежирюємо. Після цього наносимо готовий засіб правильними рухами – вгору-вниз, але в жодному разі не круговими! Даємо відстоятися 15 хвилин, після цього розтираємо мікрофіброю такими ж рухами вгору-вниз. Після всіх маніпуляцій машині обов’язково необхідно дати відстоятися в чистому сухому боксі як мінімум 4 години, щоб у цей час на поверхню скла не потрапляла волога.
Небезпечний та помилковий шлях – самостійне приготування складу. У мережі можна зустріти чимало рецептів домашнього антидощу. Автори пропонують змішати уайтспірит із натертою на дрібну тертку парафіновою свічкою та натирати скло таким складом. Однак, на відміну від професійних засобів, подібні склади можуть лише погіршити якість огляду, а видалити їх із поверхні автомобіля буде непросто.
Чи варто займатися покриттям самостійно?
Єдиний аргумент на користь самостійного завдання «антидощу» — моральне задоволення від виконаної роботи. Якщо вам приносить задоволення повозитися зі своєю машиною в гаражі, і не шкода витратити гроші на дорогий професійний склад, – цілком можна виконати цю роботу самому. Головне – не намагатися виготовити засіб із дешевих підручних засобів.
Але є незаперечні аргументи на користь звернення до салону:
Ви не переплачуєте за цілу пляшку спрею. Салон закуповує ці кошти за оптовими цінами, тому собівартість обробки набагато нижча. Фактично, професійна обробка обійдеться навіть дешевшим, ніж застосування коштів з автомагазину.
Майстри якісно та акуратно наносять склад, домагаючись ідеальних характеристик поверхні. Як і безпеку для ваших поверхонь можна не сумніватися.
Ви заощаджуєте час: замість кропіткої процедури нанесення засобу та натирання поверхонь, ви можете провести цей час з користю.
Тому ми рекомендуємо звертатися за покриттям «антидощ» до професіоналів. Зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, і ми зможемо відповісти на ваші запитання.