Для багатьох водіїв Києва полірування фар зубною пастою своїми руками – вигідна альтернатива професійному салонному поліруванню. У цій статті ми розповімо про особливості цього процесу. Інформація стане в нагоді на той випадок, якщо ви вирішите відполірувати фари, щоб принаймні уникнути пошкоджень фар.
Як полірувати фари зубною пастою?
Виконується полірування фар зубною пастою в домашніх умовах з використанням звичайної зубної пасти, причому для цих цілей дорога паста не потрібна. Багато водіїв купують у найближчому господарському магазині найдешевші тюбики з пастою. Для виконання роботи знадобиться сама паста, цебро чистої води, кілька рушників середньої жорсткості. Бажано мати малярський скотч.
Далі і для скляних, і для пластикових фар процедура виглядає так:
Щоб захистити прилеглі до оптики зони від дії абразиву, наклеюються смуги малярського скотчу. Це важливо, оскільки пастою можна реально зіпсувати елементи кузова.
Фари очищаються від налиплого бруду та пилу, в ідеалі – знежирюються.
Далі на фару наноситься зубна паста і розтирається рушником або ганчіркою круговими рухами. Потрібно робити досить інтенсивні рухи близько 5 – 7 хвилин, доки подряпини не буде видалено.
Після завершення полірування скло очищається чистою водою від залишків пасти. Зверніть увагу, під час полірування паста не розбавляється водою!
Використання допоміжної техніки для полірування
Крім ручного полірування можна також застосовувати електродриль із полірувальними насадками середньої жорсткості. Проте використовувати їх потрібно дуже обережно, без надмірної старанності. Вручну можливість пошкодити оптику дуже низька, а ось дриль становить серйозну загрозу. Тому потрібно використовувати тільки м’які або середньо-жорсткі насадки, і дуже акуратно.
Чи можна полірувати зубним порошком?
Можливе і полірування пластикових фар зубним порошком, проте слід враховувати, що порошок є абразивнішим порівняно з пастою. І «на суху» їм терти фари в жодному разі не можна. Тому на вологу тканину насипається порошок, після чого повторюються ті самі етапи, що і з пастою.
Вибираючи між порошком та пастою, віддати перевагу порошку варто в тому випадку, якщо ваші фари суттєво пошкоджені. Якщо ж пошкодження незначні, краще обійтися більш щадною пастою. Так набагато нижчі шанси пошкодити поверхню.
Чому полірування краще довірити фахівцю?
Як би ви не виконували полірування за допомогою зубної пасти, ви отримаєте тільки «приблизний» результат. Навіть водії на форумах, які пробували цей спосіб, визнають, що результат вийшов «добрий, але не бездоганний». При цьому ви втрачаєте чимало часу і виконуєте досить важку фізичну працю. Для тих, хто вважає, що руками полірувати фари легко, відзначимо, що мало хто з водіїв витримує понад 5 хвилин, оскільки потрібна висока інтенсивність полірування.
Довіривши полірування професіоналу, ви отримаєте:
- Застосування оптимально підібраних спеціалізованих паст для полірування.
- Використання кількох видів електрообладнання.
- Точність у підборі методів та засобів для полірування, яка приходить лише з досвідом.
Професіонал точно доб’ється ідеального результату, зробивши ваші фари сяючими, наче машина тільки із салону. Тому, замість «народної гри» із зубною пастою, краще витратити трохи часу на поїздку в салон на полірування.